środa, 7 października 2015, godz. 11.00

W środę (7 października) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na brytyjski film 45 lat z nagrodzonymi na festiwalu w Berlinie kreacjami aktorskimi Charlotte Rampling i Toma Courtnay'a.

Kino Pod Baranami w każdą środę około godziny 11.00 zaprasza widzów na Dojrzałe Kino – cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

45 LAT | 45 YEARS

reż. Andrew Haigh, Wielka Brytania 2015, 93'

MFF w Berlinie 2015: najlepsza aktorka - Charlotte Rampling
najlepszy aktor - Tom Courtenay

Już za tydzień Kate Mercer (Charlotte Rampling) uczci wraz z mężem Geoffem (Tom Courtenay) 45-lecie swojego ślubu. Przygotowania do jubileuszowej imprezy przebiegają nadzwyczaj sprawnie. Do Geoffa przychodzi jednak nieoczekiwany list. Ciało jego pierwszej miłości, zamrożone w lodowcu, zostało odnalezione w szwajcarskich Alpach. Kiedy pięć dni później ma się odbyć z dawna oczekiwana uroczystość, okazuje się, że być może nie ma już małżeństwa, którego rocznicę można by świętować.

Znany polskim widzom zZupełnie innego weekendureżyser Andrew Haigh rozpisał subtelny dramat na dwoje wybitnych, doświadczonych aktorów. Rampling (Basen,Pod piaskiem) i Courtenay (Kwartet,Doktor Żywago) przeglądają się w sobie nawzajem, z czułością wcielając się w bohaterów, którzy w chwili próby odkrywają, jak długi dystans razem przebyli - i jak wiele jeszcze przed nimi.

Reżyser o filmie:Chciałem aby w historii Kate i Geoffa wyczuwało się wszechobecne napięcie. Nie chciałem, aby była to opowieść o wyborach tylko starszego pokolenia, ale żeby była to opowieść o wyborach których wszyscy musimy dokonywać. 

BILETY dla seniorów: 12 zł

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino – to pełnia smaku!