Letnia opalenizna na dłużej

Koniec lata zbliża się nieubłagalnie. Jak zachować piękną, brązową skórę po wakacjach i cieszyć się jak najdłużej tym odcieniem? Możesz zastosować kilka trików, które pozwolą Ci zachować

brązowy odcień skóry jeszcze na jesienne dni. Jeżeli dodatkowo zadbałaś o swoja skórę prze urlopem, odwdzięczy Ci się ona na pewno dłuższym efektem opalenizny po powrocie z urlopu.

Jednak zadbaj o nią właściwie w kilku krokach, by odzyskała równowagę po ekspozycji na słońce i byś mogła się cieszyć efektami opalania na dłużej.

plaza

Po pierwsze używaj peelingu, szczególnie tego drobnoziarnistego lub enzymatycznego, który pozwoli usunąć martwy naskórek i doda skórze blasku. Nie martw się o to, że w ten sposób usuwasz swoja opaleniznę, tkwi ona bowiem nie w naskórku, który ulega ścieraniu podczas peelingu, a w głębszych partiach skóry. Dlatego nawet podczas peelingu Twoja opalenizna jest bezpieczna, a  umiejętne złuszczanie pozwoli nadać jej blasku i sprawi, że będzie się ona prezentowała świetnie. Po drugie stale i niezmiennie nawilżaj swoją skórę, tak by była jędrna i sprężysta. Na nawilżonym naskórku opalenizna utrzymuje się znacznie dłużej niż na odwodnionym, stąd nawilżając przedłużasz żywotność brązowej opalenizny. Dodatkowo możesz zastosować balsamy z serii brązującej, które pogłębią odcień opalenizny. Po lecie i nadmorskich długich kąpielach, skóra wymaga regeneracji oraz odpoczynku, bez wahania stosuj więc domowe sposoby SPA, by o nią zadbać. Kolejnym sposobem na przedłużenie efektów opalenizny są tabletki oraz suplementy diety, specjalnie dedykowane do tego celu. Zawierają głównie beta-karoten, wzbogacony jednocześnie o dobroczynne dla skóry witaminy. Dla zdrowia i urody warto także spożywać warzywa bogate w ten specyfik, a są to: marchewka, papryka czy pomidory. Jeżeli zauważasz, że oszałamiający wygląd Twojej opalenizny wyraźnie zanika, sięgnij po delikatne samoopalacze, by przedłużyć nieco ten efekt. 

ML