Chroń ręce przed detergentami

rekawice z dlugim mankietem

Przesuszone, swędzące i popękane dłonie to zazwyczaj zapowiedź zbliżającej się zimy. Nie tylko wiatr, niskie temperatury czy suche powietrze w mieszkaniu mają jednak wpływ na skórę naszych rąk. Do jej wyraźnego pogorszenia przyczyniają się również detergenty, których używamy, sprzątając dom.

Walka z suchą skórą dłoni, które swędzą i pieką na skutek drażniących detergentów nie musi by aż tak uciążliwa, jeśli zamiast leczyć, zaczniemy zapobiegać.

Płyny do naczyń, środki do mycia podłóg czy produkty czystościowe o silnym działaniu bakteriobójczym są szkodliwe dla rąk, szczególnie dla tego rodzaju skóry, który szybko się przesusza, np. na skutek atopowego zapalenia. Dlatego, zamiast stosować kosztowne i dyskusyjne w działaniu kremy czy maści na popękane i bolące dłonie, warto zabezpieczyć się już przed sprzątaniem, aby do takich dolegliwości w ogóle nie dopuścić. W każdym domu przydadzą się gadżety ułatwiające sprzątanie, chroniące dłonie, a do tego estetycznie wyglądające – na przykład rękawiczki z długimi mankietami – produkty, które eliminują niedogodności, z jakimi spotykamy się używając do prac domowych zwyczajnych rękawiczek.

Forma takich rękawiczek została dokładnie przemyślana, tak, aby uchronić ręce i ubrania przed zabrudzeniami podczas porządków w domu czy ogrodzie – specjalnie przedłużone mankiety zabezpieczają skórę oraz rękawy ubrań przed zamoczeniem wodą lub detergentami. Rękawiczki są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe dzięki optymalnej grubości. Specjalna bawełniana wyściółka ułatwia ich zakładanie i ściąganie, a także chroni dłonie przed poceniem. – podpowiada Waldemar Kletkiewicz, Senior Brand Manager marki Jan Niezbędny.  Marka zadbała również o atrakcyjny wygląd produktu – rękawiczki mają kolor energetycznej czerwieni.